ražots saldū

„Kompostētāju klubs” piedalās izstādē „Ražots Saldū”

28.03.2015 15:20

„Kompostētāju klubs” ar SIA „Viduskurzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija” (VAOO) atbalstu tika pārstāvēts izstādē „Ražots Saldū”. Šāda izstāde Saldū tika rīkota jau piekto reizi. Izstādē piedalījās ap 100 dalībniekiem – no neliela mājražotāja līdz lielam uzņēmumam, un tās apmeklējums liecina, ka cilvēku interese par pašmāju ražojumiem arvien pieaug.

Izstādes apmeklētājiem VAAO sniedza informāciju par piedāvātajiem pakalpojumiem un jaunumiem, kā arī aktīvi popularizēja kompostēšanu. Apmeklētāji bija ļoti zinātkāri par to, kā norit kompostēšana, no kā rodas enerģija, lai ražotu kompostu, cik ilgi un kā ir jāapstrādā bioatkritumi, lai sagaidītu gatavu kompostu, un kur labāk novietot kompostēšanas tvertni.

Izstādē bija vērojama dažāda attieksme pret kompostēšanu. Tie, kas jau šķiro atkritumus, ļoti aktīvi interesējās arī par kompostēšanas iespējām, taču vēl ir liela sabiedrības daļa, kura uzskata, ka tā ir lieka laika tērēšana un ērtāk ir izmest bioloģiskos atkritumus kopējā atkritumu tvertnē.